Voodoo Büyüsü

Daha çok Hristiyanlar tarafından uygulanan ve Hristiyan dünyasının şüphesiz ki en popüler büyüsü olan Voodoo büyüsü, ülkemizde de birçok medyum tarafından uygulanan büyüler arasında yerini almayı başarmıştır. Bu büyü, ülkemizde hemen herkesin bildiği bir büyü olan sabun büyüsü ile benzerlikler taşır. Sabun büyüsünde sabunun üstüne iğne batırılır ve büyü o şekilde gerçekleşir. Voodoo büyüsünde ise bir eşyaya iğne batırma söz konusudur. Diğer bildiğimiz birçok büyüye oranla kıyaslarsak, bu büyü açık ara tehlikeli bir büyüdür. Zira bu büyü insanlara direk zarar veren bir büyü olmakla beraber, iyi niyet içeren bir büyü değildir.

Voodoo Büyüsü Nasıl Yapılır?

Voodoo büyüsü için genelde oyuncaklar kullanılır; ama birçok medyum oyuncak dışında farklı eşyalar ile de bu büyüyü gerçekleştirir. Bu büyünün üzerine iğneler batırılarak ve tılsımlı sözler söylenerek bu büyünün yapımı gerçekleştirilir. Türkiye’de bu büyüyü yaptığını iddia eden yüzlerce medyumu internet üzerinden bulabilirsiniz; ama bu medyumlardan sadece birkaçı gerçekten Voodoo büyüsünü gerçek anlamda ve eksiksiz yapabilecek donanıma sahiptir. 

Voodoo Büyüsü Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Voodoo büyüsünün bu kadar tehlikeli bir büyü olmasının bir avantajı vardır ki, o da bu büyünün tesirinin oldukça büyük olmasıdır. Yalnız etkisini büyü yapılan kişide aniden göstermez. Yavaş yavaş göstermeye etkisini başlar ve kişi her geçen gün büyünün etkisine daha fazla girer. Biraz zaman geçebilir; ama doğru bir şekilde yapıldığında kesin sonuç verir. İğnenin eşyaya veya oyuncağa batırılması ile birlikte kişinin hayatında ki olumsuzluklar çoğalacaktır ve en sonunda büyü hangi amaçla yapıldı ise, o amaca büyü hizmet edecektir. İlk olarak Haiti’ler tarafından uygulanan bu büyünün insanların hayatlarını alt üst edecek kadar tehlikeli olduğu unutulmamalı ve büyü yaptırma kararı aşamasında bu kriter tekrardan değerlendirilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir